Radyatör Tamiri

Radyatör Tamiri

Günümüzde doğal gaz kullanımı özellikle büyük şehirlerde yaygın olarak kullanılmaktadır,Ülkemizde doğal gaz kullanımı odunlu veya kömürlü sobalar kadar çok eski olmadığından dolayı doğal gaz la çalışan tertibatların tümünün ne yazık ki onarımları olmayabiliyor.Petek veya radyatör tamiri diye aslında bir arıza şekli yoktur,Sadece petek veya radyatör çürüdüğü zaman delinmesi olabilir, Bundan farklı olarak ısınmaması nı kastediyorsanız oda kombiyle veya tesisatla ilgili bir sorun olabilir.

Kombi elektronik bir cihaz olduğundan dolayı kombi servisleri tarafından bakım ve onarımları yapılmalıdır,Tesisat ise daha çok su tesisatçıları tarafından müdahale edilmelidir.

Eski döküm peteklerin çürüme veya delinme olasılığı daha düşüktü,Fakat günümüzde yaygınlaşan alüminyum petekler döküm olan eski peteklere göre daha çok delinmektedir,Bunun sebebi ise peteklerin ham maddesi ile ilgilidir.En uygun fiyata petek bulma arayışımız bizleri ister istemez üreticileri kalitesiz ve ucuz üretim yapmaya zorlamaktadır. Aslında en bir ürünün görselin den ziyade kullanışlı olup olmadığı daha önemlidir.

Delinen peteklerin tamiri aslında çok kolaydır,Fakat Peteği tamir edecek ustayı bulmak zordur,Ustayı bulduğunuzu var sayarsak sizden peteği söktürüp getirmenizi isteyecektir,Sökme ve tekrar takma işlemi için farklı bir ustayı da bulmanız gerekiyor,

Radyatör deliğini basit bir lehim işlemiyle kapatılabilmektedir,

Petekleri alırken fiyatından önde kalitesi ve kullanışlı olup olmadığına dikkat edilirse bu sorunları yaşamak zorunda kalmazsınız.


Diğer Hizmetler

HEMEN USTA GELSİN